piątek, 5 kwietnia 2013

ORGANIQUE Anti-Age Szampon do włosów


Dostałam w prezencie. Trochę mnie to „Anti-age” na produkcie typu szampon do włosów zdziwiło, no ale mniejsza z tym ;).Produkt znajduje się w poręcznej butelce. Opakowanie jest przezroczyste, dzięki czemu zawsze wiadomo ile produktu jeszcze zostało. Taki mały plus.
Na pierwszy rzut oka widać też, że szampon ma postać dość rzadkiego płynu. Przy użyciu dosłownie przelewa się przez palce i wykorzystuje każdą okazję, by znaleźć się wszędzie, tylko nie na włosach. Irytujące, ponieważ trochę produktu się marnuje. Jest to też jeden z powodów, dla których aplikacja nie należy do łatwych. Drugi to fakt, że szampon wydaje się… tępy. Nie wiem jak to inaczej ująć. To zapewne skutek uboczny niezłego składu: dużej zawartości składników naturalnych oraz braku składników, które tradycyjnie nadają „poślizg”. Coś za coś.

Składniki, które znajdujdują się w szamponie, oraz lista składników, których w nim nie ma ;)


 
Szampon dobrze się pieni, jednakże jeśli chodzi o jego podstawową funkcję, czyli, jakby nie patrzeć – mycie, to jest, niestety średnio. Stosowany do codziennego mycia sprawdza się dobrze, jest delikatny, nie podrażnia, nie przesusza skóry głowy. Niemniej jednak kiedy zdarzyło mi się mieć włosy, no cóż, przetłuszczone, to ten szampon po prostu nie dał rady. Byłam zmuszona go spłukać i skorzystać z innego.
Tak więc, ze względu na mało powalające działanie szampon nie powinien przypaść mi do gustu. A jednak. Lubię go mimo wszystko. Dlaczego? Obłędny zapach! Ten kosmetyk pachnie po prostu pięknie. Trudno opisać zapach, to trzeba po prostu powąchać! Co więcej zapach naprawdę długo utrzymuje się na włosach i przypomina o sobie za każdym razem, gdy kosmyk włosów zbłądzi w okolice nosa ;).
 
 
Szampon jest mało wydajny, na pojedyncze mycie zużywa się sporo, przy codziennym stosowaniu starcza na około… dwa tygodnie. Obecnie nie przewiduję ponownego zakupu szamponu, ale ze względu na fantastyczny zapach chętnie zapoznałabym się z odżywką z tej samej serii :).

Cena: ??? (prezent)
Pojemność: 250 ml
Dostępność: sklepy Organique

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz :)